Jak korzystać z interaktywnej mapy?

Oznakowanie tras kolorami

Na jednej mapie znajdują się wszystkie trasy. Aby je rozróżnić oznaczyliśmy je innymi kolorami. Zajrzyj do mapy, aby zapoznać się z daną trasą i punktami charakterystycznymi zanim w nią wyruszysz. Możesz z niej skorzystać również w trakcie przejażdżki, zwłaszcza jeśli potrzebujesz wskazówek do dalszej drogi.

Jak się nie zgubić? Obejrzyj filmy z trasy

Możesz szybko przejrzeć filmy nagrane w newralgicznych miejscach trasy. Włącz panel z warstwami, znajdź warstwę z wybraną trasą i po kolei klikaj na ikonki ikona video

filmy z trasy

Na co zwrócić uwagę? Znajdź atrakcje turystyczne na trasie

atrakcje na trasie

Pod żółtymi ikonkami kryją się zdjęcia z trasy ikona foto, ciekawych obiektów ikona foto obiekt i krajobrazy ikona foto krajobraz. Pod czerwonymi ikonkami dostępne są filmy obiektów ikona video obiekt i krajobrazów ikona video krajobraz.

Jak skorzystać z mapy na smartfonie?

Na smartfonie otwórz mapę i kliknij w ikonkę w prawym górnym rogu "wyświetl większą mapę". Jeśli telefon zaproponuje otwarcie mapy w aplikacji - skorzystaj z tej opcji. W aplikacji będzie Ci wygodniej korzystać z mapy.

wyświetl większą mapę

Jeśli masz telefon z Androidem możesz dodać gwiazdkę (musisz być zalogowany w Google), a następnie otworzyć aplikację "Mapy", a szamotulskie trasy rowerowe już będą na Ciebie czekały :).

dodaj gwiazdkę

W aplikacji na Androidzie zdjęcia i filmy również są dostępne. Najpierw kliknij w wybraną ikonkę, a potem w nazwę, która wyświetli się na dole ekranu.

zdjęcia i filmy android

Jak korzystać z mapy w trakcie przejażdżki?

Jeśli nie korzystasz z aplikacji Mapy w smartfonie zapamiętaj adres tej strony: r.szamotuly.pl (łatwo zapamiętasz: r jak rowerowe) lub otwórz teraz stronę na swoim smartfonie i dodaj ją do zakładek.

Wyruszając w trasę włącz w smartfonie przesył danych oraz GPS.

Przed wyjazdem naładuj baterię. Włączony przesył danych, GPS i intensywne korzystanie z wyświetlacza mocno obciąża baterię. W takim wypadku power bank może również okazać się przydatny. Jeśli nie znasz okolicy, na wszelki wypadek, zabierz ze sobą papierową mapę.

Uwagi

Przesył danych (zwany również transferem danych lub internetem w komórce) może być płatny i zależy od Twojego operatora i taryfy.

Sposób wyświetlania i działania mapy może się różnić na różnych urządzeniach.

Problemy z mapą?

Jeśli masz problem z korzystaniem z mapy spróbuj skorzystać z alternatywnego linku: https://drive.google.com/open?id=1Xez8676uB5LxLB_3U0zyyD7YfWP1DgYr&usp=sharing

Jeśli korzystasz z urządzenia iPhone i masz problem z używaniem na nim tej mapy, skorzystaj z pomocy Google 'Jak naprawić awarię w Mapach', dostępnej pod tym linkiem: https://support.google.com/maps/answer/9878013?hl=pl&co=GENIE.Platform%3DiOS

Pomocny może być także artykuł dostępny w sekcji pomocy Google 'Sprawdź wymagania dotyczące systemu i przeglądarki', dostępny pod tym linkiem: https://support.google.com/maps/answer/3096703?hl=pl&co=GENIE.Platform%3DiOS&oco=1

Bazujemy na rozwiązaniu Google Maps, którego funkcjonalność jest z góry zaprojektowana, a zarazem stale rozwijana. Jeśli niniejsze instrukcje są nieaktualne - daj nam znać, a postaramy się je jak najszybciej zaktualizować.

Telefony alarmowe

Telefon alarmowy: 112

Pogotowie Ratunkowe: 999, +48 61 29-27-113
ul. Sukiennicza 13, 64-500 Szamotuły

Straż Pożarna: 998

Policja: 997

Straż Miejska: 694-036-118